Reklama

Emocjonująca podróż w czasie

Przy okazji premiery nowego modelu Porsche odwiedziliśmy muzeum marki, które w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie i znajduje się w Zuffenhausen przy... Porsche Platz!

Prawie trzy godziny, które tam spędziliśmy to absolutne minimum, aby niemal biegiem pokonać cały piękny budynek, będący prawdziwą perłą współczesnej architektury zarówno z zewnątrz, jak i w środku, na chwilę tylko zatrzymując się przy każdym z kilkuset pojazdów.

Reklama

Wizyta w muzeum to niezwykle emocjonująca podróż w czasie przez niezliczone epoki konstrukcji samochodu, począwszy od końca 19 wieku, a skończywszy na najnowszych pojazdach, takich jak koncept Mission E czy 919 Evo, które w zeszłym roku pobiło rekordy torów Spa czy Nurburgring.

To wyjątkowa gratka zwłaszcza dla fanów wyścigów. Każdy eksponat to kawał historii motoryzacji, a w większości przypadków także sportu motorowego. Każdy z pojazdów musi wywołać uśmiech na twarzy prawdziwego miłośnika motoryzacji.

Warto dodać, że można tam zobaczyć nie tylko samochody marki Porsche, ale także marek związanych w taki czy inny sposób z Porsche, takich jak Egger-Lohner czy Austro-Daimler. Jest także poczciwy VW Garbus z 1950 roku.

Opuszczając budynek dopiero dociera do nas, jak wielką rolę w historii motoryzacji i sportu motorowego odegrała firma Porsche.

Grzegorz Gac

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje