Cristiano Ronaldo w Madrycie. Pokazał się z autem wartym 8 mln euro

Cristiano Ronaldo pojawił się w Madrycie w swoim wartym 8 mln euro Bugatti Centodieci. Zarówno samochód, jak i jego kierowca, wzbudzili zainteresowanie fanów.

Cristiano Ronaldo za kierownicą Bugatii Centodieci

Cristiano Ronaldo, przez wiele lat gwiazda Realu Madryt, pojawił się w stolicy Hiszpanii. Według doniesień medialnych, piłkarz będący obecnie zawodnikiem saudyjskiego klubu Al-Nassr, razem ze swoją partnerką był na kolacji w jednej z lokalnych restauracji. 

Ronaldo szybko został otoczony przez fanów i zaczął podpisywać autografy oraz robić zdjęcia. Ciekawostką nie była jednak wyłącznie obecność piłkarza w hiszpańskiej stolicy, ale również samochód z jakim się pokazał. 

Mowa o Bugatti Centodieci. Samochód bazuje na platformie innego auta z gamy francuskiego producenta - Chirona. Centodieci zostało zaprezentowane w 2019 roku, dokładnie w 110 rocznicę założenia firmy przez Ettore Bugattiego. Samochód ma stanowić hołd dla kultowego modelu EB110 z lat 90 (w latach 1991-1992 był to najszybszy seryjnie produkowany samochód świata). Centodieci jest napędzane ośmiolitrowym silnikiem quad-turbo W16, który generuje 1600 KM. W efekcie model rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 380 km/h. 

Reklama

O jego ekskluzywności świadczy fakt, że powstało zaledwie 10 egzemplarzy. Koszt jednego to z kolei 8 milionów euro (przy obecnym kursie walut to ponad 37,4 mln złotych). Wszystkie samochody zostały zamówione jeszcze przed ich powstaniem. Oczywiście, podobnie jak Ronaldo na boisku, jego samochód również ma numer 7. Samochód piłkarza był już widziany, ale jego właściciela nigdy nie było w pobliżu. Wreszcie Portugalczyk pokazał się oficjalnie za kierownicą swojego auta. 

Oczywiście fani towarzyszący Ronaldo w drodze do Centodieci, robili zdjęcia tego wyjątkowego samochodu. Kiedy piłkarz wreszcie dostał się do auta, odjechał.

Cristiano Ronaldo lubi samochody. A najbardziej Bugatti

Cristiano Ronaldo znany jest ze swojego zamiłowania do drogich samochodów. Wartość całej jego kolekcji jest szacowana na 18 milionów funtów. W garażu piłkarza znajdują się między innymi Rolls-Royce Cullinan o wartości 600 tys. funtów (prawie 3,2 mln złotych), czy McLaren Senna, który powstał w limitowanej liczbie 500 egzemplarzy.

W jednym z wywiadów piłkarz stwierdził, że jego ulubioną marką jest Bugatii. Oprócz modelu Centodieci Ronaldo ma jeszcze Chirona, który wyróżnia się emblematami CR7, a także Veyrona Grand Sport Vitesse.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo | Bugatti Centodieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy