Car Detailing czyli picowanie samochodu

3 mld zł rocznie wart jest w Polsce rynek usług związanych z pielęgnacją samochodów i co roku rośnie o 20 proc.

Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej" napędzają go kierowcy jeżdżący drogimi samochodami.

Rynek ten będzie się nadal rozwijał. Świadczy o tym fakt, że w Polsce na jedną myjnię przypada 5 tys. samochodów, czyli dwukrotnie więcej niż np. w Niemczech i W. Brytanii. Branża przechodzi też olbrzymie przemiany. Tradycyjne wodne myjnie wypierane są przez nowoczesne parowe. Myjnia taka zużywa na umycie auta zaledwie 1,5 l wody i ani kropla nie spada na ziemię, odpadają więc kosztowne inwestycje w instalacje odprowadzające ścieki.

Są też firmy świadczące usługi pielęgnacyjne pod domem i używające do tego preparatów w sprayu. W dużych miastach powstają motoryzacyjne salony piękności, w których jedna wizyta może kosztować ponad tysiąc złotych.

Reklama

Poniżej list, jaki pojawił się na wortalu www.poboczem.pl. Autor (Hubert) omawia w nim modne ostatnio zjawisko pt. Car Detailing.

Biorąc pod uwagę zbliżającą się wiosnę chciałbym przybliżyć Wam, drodzy czytelnicy Poboczem.pl coraz popularniejszą za naszymi granicami "zabawę" zwaną Car Detailingiem. Zapraszam do lektury. Car detailing jest to zabieg, którego celem jest podniesienie walorów estetycznych samochodu. Chodzi nie tylko o poprawę wyglądu naszych czterech kółek, ale również o zwiększenie żywotności pojazdu i podniesienie jego wartości rynkowej. Mówiąc prostym językiem, jest to więc proces mający na celu doprowadzenie auta do stanu zbliżonego jak najbardziej do "salonowego".

Detailing można przeprowadzić na dosłownie każdym samochodzie, niezależnie od jego marki czy wieku. Należy jednak pamiętać, że aby osiągnąć naprawdę oszałamiający efekt wszystkie działania muszą być przemyślane i przeprowadzone bardzo precyzyjnie i oczywiście z ogromnym przywiązaniem do szczegółów

Na proces detailingu składają się zabiegi kompleksowego czyszczenia, renowacji i konserwacji poszczególnych elementów samochodu. Dokonuje się ich oczywiście na zewnątrz jak i wewnątrz pojazdu. Na detailing zewnętrzny składają się takie czynności jak czyszczenie i polerowanie lakieru czy też poszczególnych elementów nadwozia. W tym celu używa się różnych specyfików - od detergentów, przez woski i inne nabłyszczacze, aż do preparatów wykonywanych z gliny. Detailing wewnętrzny opiera się głównie na czyszczeniu, sprzątaniu i ewentualnej renowacji wnętrza samochodu, w czym również pomagają różnorodne preparaty.

Detailing staje się coraz popularniejszy, gdyż ludzie sami dochodzą do wniosku, że czyste jest lepsze! W samych Stanach Zjednoczonych liczbę osób i firm zajmujących się car detailingiem szacuje się na ponad 50,000. O własnej satysfakcji nie trzeba wspominać, bo chyba każdy z nas najlepiej czuje się w estetycznym i zadbanym aucie? (...)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: car
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy