Reklama

Armia też przechodzi na elektryki. Tak wygląda nowy pojazd taktyczny Amerykanów

Firma Canoo, która w lipcu tego roku wygrała przetarg na stworzenie elektrycznego pojazdu taktycznego dla armii amerykańskiej, właśnie dostarczyła żołnierzom pierwszy egzemplarz. Wielozadaniowa, bezemisyjna ciężarówka powstała z myślą o trudnych warunkach i operacjach za linią wroga.

 

Canoo to zaprezentowany w 2017 roku startup, założony w teksasie przez weteranów branży motoryzacyjnej. Firma od kilku lat zajmuje się rozwojem pojazdów elektrycznych, opartych na unikalnym projekcie wymiennej płyty podłogowej. To właśnie na bazie tego rozwiązania stworzono nowoczesny elektryczny pojazd taktyczny dla armii amerykańskiej.

Stworzony do ekstremalnych warunków

Lekka konstrukcja została stworzona w celu zapewnienia mobilności armii amerykańskiej w szeroko zakrojonych działaniach bojowych. Pojazd został zaprojektowany tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki, a lekkość zapewnia mu m.in. nadwozie wykonane z włókna węglowego. Ciężarówka taktyczna jest w stanie poruszać się bezszelestnie poza linią wroga, a napęd na wszystkie koła umożliwia przedarcie się nawet przez najtrudniejszy teren. Spora w tym zasługa 32-calowych opon terenowych oraz resorów pneumatycznych.

Reklama

W zależności od sytuacji pojazd można przekształcić z pickupa w ciężarówkę z otwartą platformą lub zakrytą plandeką. Dzięki temu LTV może z łatwością przewozić wszelkie materiały konstrukcyjne i wielkogabarytowe, a także sprzęt taktyczny lub osprzęt do wymaganej misji. Modułowy system mocowania obejmuje szereg bagażników, uchwytów i skrzynek montowanych z tyłu.

Na obecną chwilę nie zdradzono danych technicznych pojazdu. Wiadomo jednak, że jego serce stanowi dwusilnikowy układ napędowy, zapewniający moc 600 koni mechanicznych.

Firma Canoo obiecała, że pełna specyfikacja pojazdu zostanie ujawniona w późniejszym czasie. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: armia amerykańska | sprzęt wojskowy | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy