Amerykański dyplomata jeździ maluchem. "Mój mały śliczny samochód"

Jeden z amerykańskich dyplomatów do pracy jeździ bardzo polskim samochodem. "Malucha sprawiłem sobie dziesięć lat temu" - opowiada Daniel Gedacht, zastępca konsula w ambasadzie w Warszawie.

- To było tak. Oglądałem "uczmy się polskiego" i zobaczyłem mały, śliczny samochód. Zapytałem nauczyciela i on mi powiedział, że to jest mały polski fiat. - mówi Gedacht.

- Na pomysł kupna takiego auta wpadła żona - ciągnie opowieść Daniel. - Mamy już jeden duży samochód. Pomyślałam, że przyda się drugi, ekonomiczny - tłumaczy. 

- Maluch ma sporo zalet - przyznaje dyplomata. - Mogę np. otwierać oba okna jednocześnie.

Daniel Gedacht przyznaje jednak, że auto ma też i wady. - Nie jestem mechanikiem. Maluch nigdy nie był zepsuty, ale zawsze trzeba coś poprawić. Albo silnik, albo hamulec, albo akumulator.

Według pana Daniela polski samochód bardzo ułatwia kontakty z ludźmi, zwraca uwagę na ulicy. - Prawie codziennie ktoś robi, ooo to super - opowiada Daniel, pokazując gest uniesionych kciuków.

Reklama

- Ten samochód jest bardzo ciekawy - dodaje jego żona. - To jest kawałek historii Polski. Kiedy mówię, że mamy malucha ludzie cały czas mówią, że mają jakieś wspomnienia - opowiada.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: maluch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy