26 km i ani jednego zakrętu. To najdłuższa prosta droga w Polsce

Blisko 26 kilometrów liczy najdłuższy w Polsce odcinek drogi krajowej pozbawiony jakiegokolwiek zakrętu. Chodzi o drogę DK 62 łączącą Serock z Wyszkowem. Własną - prostą jak struna - drogą rekordowej długości pochwalić się też mogą mieszkańcy Podlasia.

Prosta "jak strzelił" szosa kojarzy nam się przeważnie z amerykańskimi filmami, gdy główny bohater, najczęściej za kierownicą klasycznego kabrioletu, przemierza - gdzieniegdzie tylko porośniętą wysuszonymi trawami - prerię. Mało kto wie, że również w Polsce odbyć można blisko półgodzinną podróż samochodem, w czasie której - przynajmniej teoretycznie - kierowca nie będzie musiał ani razu kręcić kierownicą. 

Najdłuższa prosta droga krajowa w Polsce

Najdłuższa prosta droga krajowa w naszym kraju znajduje się w województwie mazowieckim. Chodzi o drogę DK 62 pomiędzy Serockiem i Wyszkowem. Na odcinku blisko 26 kilometrów kierowcy nie spotkają tam ani jednego zakrętu.

Reklama

Zupełnie prosty odcinek rozpoczyna się na wysokości mariny na Zalewie Zegrzyńskim i ciągnie przez kolejnych 25 kilometrów, aż do ronda w Wyszkowie, gdzie droga krajowa nr 62 krzyżuje się z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego i Komisji Edukacji Narodowej 

Najdłuższa prosta droga w Polsce

Mówiąc o najprostszych przecinających nasz kraj drogach nie sposób też pominąć województwa podlaskiego i odcinka łączącego miejscowości Sokółka i Dąbrowa Białostocka. Szlak przebiega w bliskiej odległości od białoruskiej granicy. Druga z miejscowości - w linii prostej - znajduje się zaledwie 15 km od Grodna.

Prosty odcinek łączący Sokółkę i Dąbrowę Białostocką mierzy aż 26,1 km. W rzeczywistości na drodze omijającej pobliskie miejscowości (Makowlany, Racewo, Jakowlany) znajdziemy jednak kilka łuków, a na wysokości Sokolan, gdzie droga nr 673 krzyżuje się z drogą nr 671, kierowców "zaskoczyć może" niewielkie rondo.

Więcej ciekawostek z polskich dróg znajdziesz w naszej galerii:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drogi krajowe | polskie drogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy