Reklama

16-latek jechał BMW z prędkością 221 km/h

Jadący samochodem z prędkością 221 km na godzinę 16-latek został zatrzymany w niedzielę przez żandarmerię na drodze szybkiego ruchu, na południu Francji, w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 90 km na godzinę - poinformowała w poniedziałek AFP.

Samochód, którym jechał nastolatek, należał do jego wuja. Chłopak przyznał, że razem z rok starszym kolegą poprosił wujka o kluczyki do BMW, mówiąc, że chcą posłuchać muzyki z samochodowego radia. Wykorzystali nieobecność wuja, który grał w tym czasie w kasynie i postanowili wyruszyć na przejażdżkę.

Nieletni kierowca stanie przed sądem. Nie miał prawa siadać za kierownicę, gdyż we Francji kierowcą można zostać w wieku 18 lat. Francuskie media nie podają, jaka grozi mu kara i czy jakieś konsekwencje poniesie także wujek, który lekkomyślnie dał chłopcu kluczyki.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: 16-latek

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy