Reklama

Wzrośnie akcyza na paliwa?

W piątek wieczorem właścicieli samochodów, płacących coraz więcej za paliwa zelektryzowała wypowiedź minister finansów Teresy Lubińskiej. W rozmowie z Polską Agencja Prasową powiedziała, tu cytujemy: (...) Zastanawiamy się nad powrotem do poprzedniej stawki akcyzy na paliwa. (...)

Pani minister przypomniała, że: poprzedni minister finansów obniżył akcyzę we wrześniu tego roku o 25 gr na litrze. Obniżka ta miała obowiązywać do czasu obniżenia cen światowych, ale nie dłużej niż do końca grudnia 2005.

A więc czy od stycznia znowu będziemy płacić prawie 5 zł za litr benzyny? Pomimo słów minister Lubińskiej nie jest to na szczęście przesądzone.

Mariusz Kamiński z PiS ocenił bowiem w niedzielę w radiowej audycji, że minister finansów Teresa Lubińska powinna mieć dobrego doradcę prasowego lub rzecznika, bo po niektórych jej wypowiedziach widać, że nie ma doświadczenia medialnego.

Odniósł się w ten sposób do piątkowej wypowiedzi Lubińskiej, że rozważa możliwość podwyżki akcyzy na paliwa.

Konsekwencje pewnych nie do końca przemyślanych wypowiedzi są duże i dlatego teraz rozmawiamy o sprawach, które - jestem przekonany - nigdy nie nastąpią - powiedział Kamiński.

Reklama

Jestem przekonany, że podwyżki nie powinno być i nie będzie - dodał.

O tym czy ma rację przekonamy się już niedługo na stacjach tankując do naszych samochodów paliwo...

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: minister finansów | akcyza | minister | paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama