Reklama

Wyjazd na narty w Alpy będzie kosztował więcej

Rosną koszty dla Polaków wybierających się samochodami w autriackie Alpy. Wzrosły ceny winiet za przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu.

Cena najczęściej kupowanej przez turystów, 10-dniowej winiety wzrosła o 20 centów. 60 centów więcej zapłacimy za winiety 2-miesięczne, za roczne - o 2 euro 10 centów.

Nowe naklejki umieszcza się na przedniej szybie samochodu u góry lub po lewej stronie. Roczne winiety będą ważne do 31 stycznia 2015 roku. Za przejazd po austriackich drogach w 2014 roku właściciele aut do 3,5 tony zapłacą odpowiednio: za rok - 82 euro 70 centów, za dwa miesiące - 24 euro 80 centów i za 10 dni - 8 euro 50 centów.

Kto teraz wybiera się na narty, może liczyć na dobre warunki na drogach, gorzej jest na stokach - śnieg leży tylko bardzo wysoko w Alpach. W kurortach temperatura lekko na minusie, jest słonecznie. Na skutek fenu - ciepłego afrykańskiego frontu we wschodniej Austrii termometry pokażą dziś nawet 15 stopni powyżej zera. Z powodu ocieplenia odwołano kilka imprez sportowych, w tym mistrzostwa w snowboardzie.

Reklama

PRZEGLĄD ROKU 2013, CZYLI OD A, JAK "ANGLIKI", DO Ż, JAK "ŻABY".

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: narty

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy