Reklama

Włoski rynek w górę dzięki fiatom

Sprzedaż samochodów we Włoszech spadła w październiku o 0,3%, jednak dzięki nowym modelom koncern Fiata zapewnił sobie wzrost sprzedaży, a udział tej firmy w rynku wzrósł do 29,6% z prawie najniższego poziomu w historii, podało w minioną środę włoskie ministerstwo transportu.

Z analiz liczby zarejestrowanych we Włoszech pojazdów wynika, że sprzedaż grupy Fiata była o 3,1% wyższa niż w październiku zeszłego roku, na co wpływ miała aż 16,6-proc. poprawa wyników odnotowana przez markę Alfa Romeo, która niedawno wprowadziła na rynek nową wersję modelu 156.

Przedstawiciele Fiata poinformowali, że spółka ma 75 tys. zamówień na nową Pandę oraz 35 tys. zamówień na Lancię Ypsilon. W tym roku Fiat chce wyprodukować 70 tys. egzemplarzy Pandy i 40,000 sztuk modelu Ypsilon.

Jeśli chodzi o innych producentów, firmy Mazda i Nissan zwiększyły sprzedaż ponad dwukrotnie w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej, natomiast Renault i Ford, które w ciągu ostatnich dwóch lat powiększały swój udział w rynku właśnie kosztem Fiata, odnotowały gorsze wyniki. (samar)

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy