Reklama

W Krakowie za darmo już nie zaparkujesz

Od piątku w Krakowie obowiązywać będą opłaty za postój samochodu na terenie Kazimierza i na kilku ulicach na tyłach Dworca Głównego.

W listopadzie zeszłego roku Rada Miasta Krakowa zdecydowała o poszerzeniu strefy płatnego parkowania. Tłumaczono to koniecznością zapewnienia miejsc do parkowania mieszkańcom Kazimierza, dzielnicy, w której znajduje się wiele lokali gastronomicznych chętnie odwiedzanych przez krakowian i turystów.

Reklama

Na Kazimierzu oraz koło Dworca Głównego (między ulicami Lubomirskiego, rondem Mogilskim a ul. Lubicz) będzie obowiązywała strefa parkowania C.

"Opłaty za parkowanie w tej strefie są pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18" - powiedział Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury i Transportu w Krakowie.

Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, za krótki 20-minutowy postój trzeba zapłacić 1 zł. Do momentu zainstalowania na Kazimierzu parkomatów karty postojowe będą sprzedawane w specjalnie oznaczonych lokalach, u sprzedawców - kontrolerów strefy i Biurze Strefy Płatnego Parkowania. Mieszkańcom dzielnic objętych strefą płatnego parkowania przysługują abonamenty postojowe.

Jeszcze przed wakacjami radni mają się zająć projektem uchwały, która wydłuży czas płatnego postoju do g. 20 i wprowadzi nowy cennik.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje