Reklama

Uwaga! Polują na naiwnych!

Nawet 20 złotych za każdy kilometr i 50 złotych za trzaśnięcie drzwiami możecie zapłacić za kurs samochodem udającym taksówkę w Warszawie.

Takie pojazdy można spotkać m.in. w centrum Warszawy, w okolicach Dworca Zachodniego, obok lotniska czy w pobliżu Dworca Stadion na Pradze.

Jak się ustrzec horrendalnie wysokiego rachunku? Recepta jest prosta - nie wsiadamy do taksówek, które w jakikolwiek sposób budzą naszą wątpliwość.

Kierowcy w czarnych, luksusowych pojazdach, które z daleka łudząco przypominają taksówkę spokojnie czekają na spieszących się lub roztargnionych klientów. Ktoś, kto wybiega z autobusu lub pociągu i spieszy się np. na ważne spotkanie, zazwyczaj nie patrzy uważnie na samochód ani na cennik. Napis na dachu auta na pierwszy rzut oka kojarzy się z "Taxi", a cennik jest umieszczony w widocznym, acz nietypowym miejscu.

Reklama

Czasem nieuwaga może bardzo drogo kosztować. Np. za kurs z Dworca Zachodniego do centrum możemy zapłacić nawet... 300 złotych. Dlatego warto dokładnie dopytać się o cenę i słuchać odpowiedzi kierowcy.

- Zaczepiłam pierwszą taksówkę, która stała na postoju przy Dworcu Zachodnim, przy głównym wejściu. Pierwsze, o co zapytałam, to ile kosztuje kilometr. Okazało się, że 'złoty dwadzieścia'. Więc wsiadłam do taksówki. Po czym, jak przyjechałam na miejsce po 11 kilometrach i okazało się, że mam do zapłacenia 230 złotych, pan powiedział, że mówił: 'złotych dwadzieścia' " - opowiada jedna z pasażerek.

Tymczasem jeden z kierowców, zapytany, dlaczego stawka za kilometr jest tak wysoka odpowiada... "Bo ja tak mam."

Warszawski ratusz od 2005 roku nic nie wskórał w tej sprawie w Ministerstwie Infrastruktury. A sam resort nie narzucił podszywającym się pod taksówki samochodom górnej granicy opłaty za kilometr.

Jak dowiedział się w ministerstwie reporter RMF FM, prace nad przepisami trwały od lat. Projekt czeka teraz na pierwsze czytanie w Sejmie.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Uwaga!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy