Reklama

Tanio i ekologicznie

Jazda na CNG opłaca się nie tylko kierowcy. Zyskuje również środowisko naturalne.

Arkadiusz Wieczorek, właściciel korporacji Wawa Taxi: - Zasilanie CNG jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż jazda na benzynie, a nawet zakup aut z silnikami Diesla. Trzeba też pamiętać, że po latach samochód z silnikiem wysokoprężnym, mimo że kosztował przy zakupie więcej, z chwilą sprzedaży także sporo stracił na wartości. My kupujemy nowe samochody za cenę katalogową (wynegocjowaną z dilerem - przyp. red.), a potem odsprzedajemy je po cenie rynkowej. Nie tracimy instalacji, nie dopłacamy za diesla. Korporacja po prostu na tym oszczędza, ale trzeba także pamiętać, że CNG to najczystsze obecnie znane paliwo do samochodów. Gdyby wszystkie samochody komunalne i taksówki jeździły na gazie, zanieczyszczeń byłoby znacznie mniej!

Reklama

Liczba montowanych butli zależy tylko od ilości wolnego miejsca w samochodzie. Do toledo wejdą trzy butle, w których mieści się około 18 m3 gazu. To wystarczy, by zasięg auta wynosił w jeździe miejskiej około 250 km.

Ważną częścią układu są zawory przy butlach. Decydują o bezpieczeństwie całego układu.

CNG tankuje się na metry sześcienne, co utrudnia proste przeliczanie między rodzajami paliw. Lepiej przeliczać na złotówki: tankowanie do pełna to wydatek 30 zł. Koszt przejechania 100 kilometrów wynosi około 13 zł. Tanio!

Auto Technika Motoryzacyjna
Dowiedz się więcej na temat: ekologia | jazda | środowisko naturalne | tanio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy