Reklama

Szokujące dane. Ile "służbówek" mają polscy urzędnicy?

O "tanim państwie" słyszymy z ust posłów od lat - szkoda, że od lat kończy się na pustych słowach. Zastanawialiście się np. kiedyś, jaką flotą samochodów służbowych dysponują ministrowie i urzędnicy?

Do ciekawych informacji dotarł "Fakt". Gazeta informuje, że "w ramach oszczędności" Centrum Usług Wspólnych przy Kancelarii Premiera postanowiło ubezpieczyć urzędnicze samochody służbowe. Chodzi o auta, których właścicielami są poszczególne ministerstwa, urzędy centralne i jednostki państwowe.

Łącznie chodzi o 64 instytucje. W ich posiadaniu znajduje się obecnie aż 1699 pojazdów, co oznacza, że na każdą przypada średnio aż 26 aut! Ile kosztuje nas - podatników - ich roczne utrzymanie? Dane na ten temat trzymane są w tajemnicy, wiadomo jednak, że na same ubezpieczenia przeznaczono - uwaga - 35 mln zł!

Reklama

Oczywiście trudno mieć za złe urzędnikom, że w celach służbowych korzystają z opłacanych z pieniędzy podatników samochodów. Dziennikarze "Faktu" przypominają jednak, że auta nie zawsze używane są do pracy. Jako przykład gazeta wymienia chociażby słynnego ostatnio ze słabości do drogich zegarków ministra transportu Sławomira Nowaka, którego kierowca w służbowej limuzynie regularnie wozi np. na siłownię...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama