Reklama

Strasznie droga sól a pieprz jeszcze droższy...

Znane są już polskie ceny samochodu marki MINI, produkowanego przez BMW. Auto jest oferowane z trzema pakietami wyposażenia - salt, pepper i chilli (sól, pieprz i czili) . Najprostsza wersja z podstawowym wyposażeniem kosztuje 14.600 euro brutto czyli około 64,2 tys. zł. W pełni wyposażony MINI Cooper S oferowany jest w cenie 22.700 euro czyli prawie 100 tys. zł.

Kiedy Alexander Issigonis na serwetce w restauracji naszkicował schemat małego samochodu nie przypuszczał, iż stanie się on "jeżdżącą legendą" i symbolem motoryzacji - Mini.

Schemat, który konstruktor opracował w roku 1957, szybko zamieniono w projekt o proporcji 1:1. W tym celu na wielkiej tablicy narysowano naturalnej wielkości fotele, w których zaznaczono sylwetki siedzących osób.

Dodatkowo pozostawiono miejsce na podręczny bagaż, a silnik i podzespoły umieszczono na minimalnej przestrzeni, wykorzystując także miejsce pod siedzeniami.

Tak narysowaną konstrukcję "opakowano" karoserią i uzyskano pojazd o rozstawie osi 203 cm i długości nadwozia 300 cm. Efektem prac był oferowany od połowy roku 1959 Mini - pojazd który podbił wszystkie rynki Europy.

O nowej wersji Mini, która właśnie trafia do polskich salonów, stworzonej przez koncern BMW, przeczytasz w naszym ARTYKULE. TUTAJ zaś foto-galeria Mini.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje