Polski diler luksusowych marek ogłasza upadłość. Co to oznacza dla klientów?

British Automotive Holding nie będzie już sprzedawać w Polsce aut marki Jaguar i Land Rover. W związku z brakiem porozumienia z brytyjskim koncernem, firma złożyła wniosek o upadłość.

British Automotive Holding (BAH), znana polska spółka giełdowa specjalizująca się w imporcie luksusowych samochodów, ogłosiła zakończenie działalności. Decyzja ta była wynikiem niepowodzenia w negocjacjach z największym wierzycielem firmy, koncernem Land Rover Jaguar.

Odrzucenie układu z wierzycielami BAH

Zgromadzenie wierzycieli BAH odrzuciło proponowany przez spółkę układ, co doprowadziło do decyzji zarządu o zaprzestaniu działalności operacyjnej. Wszystkie podmioty wchodzące w skład grupy BAH wkroczą na ścieżkę upadłościową. Kluczowym momentem, który przyczynił się do tej sytuacji, było odrzucenie układu z wierzycielami przez głównego wierzyciela - Jaguar Land Rover. Firma ta była jedyną, która była przeciwna propozycji układowej.

Reklama

 - powiedział cytowany w prasowym prezes British Automotive Holding, Andrzej Nizio.

Długa historia współpracy z Jaguar Land Rover

Przez wiele lat BAH działał jako importer aut koncernu Land Rover Jaguar. Po zakończeniu umowy na import (producent samochodów nie był zadowolony z osiąganych poziomów sprzedaży), firma pełniła funkcję dilera luksusowych aut tej marki, prowadząc autoryzowaną sprzedaż w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Katowice i Łódź. 

British Automotive Holding od 2008 roku jest notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

Upadłość BAH. Konsekwencje dla obecnych klientów

Decyzja o upadłości ma bezpośredni wpływ na obecnych klientów BAH. Jak podaje firma, konsekwencją tej sytuacji jest "niemożność dokończenia realizowanych napraw samochodów oraz wywiązania się z zawartych umów sprzedaży samochodów". Obecnie grupa prowadzi rozmowy z Inchcape JLR Polska, aby ustalić dalsze kroki postępowania w sposób najmniej uciążliwy dla klientów.

W oświadczeniu, jakie otrzymaliśmy od PR Managera JLR Poland, pełniący tę funkcję Jakub Król zapewnia:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jaguar | Land Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy