Reklama

Po ile zatankujemy na koniec wakacji?

Ceny paliw na stacjach nie wzrosną pod koniec sierpnia - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex w okresie wakacyjnym ceny paliw były niższe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Z raportu e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu ceny benzyny 95 powinny wynosić 5,56-5,62 zł za litr, a oleju napędowego 5,53-5,62 za litr. Natomiast autogaz powinien kosztować 2,29-2,37 za litr.

Reklama

Jak poinformował e-petrol.pl, bliskowschodnie problemy powodują, że ceny ropy naftowej utrzymują się na wysokim poziomie. "Jednak, jak na razie, nie ma poważnych zagrożeń dla przepływu tego surowca przez Kanał Sueski i rurociąg Sumed" - czytamy w komunikacie.

"W przypadku pozostałych czynników znaczących dla rynku naftowego, jakie pojawiły się w tym tygodniu, trzeba także wskazać na dobre odczyty indeksów PMI z Chin, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Tego rodzaju sygnały zawsze oddziaływać mogą wzrostowo na cenę ropy. Mimo wszystko jednak - nawet jeśli zobaczymy podwyżki wycen surowca, to w najbliższym czasie nie przełożą się one na 6-złotowe poziomy na naszych stacjach" - dodano.

Jak wskazuje BM Reflex, ceny benzyny i diesla na stacjach detalicznych powinny być stabilne do końca sierpnia, natomiast wzrosnąć mogą ceny autogazu. Autorzy raportu zwracają uwagę, że w czasie tegorocznych wakacji ceny paliw były niższe, niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

"W mijającym tygodniu odnotowaliśmy ponowny spadek średnich poziomów cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na stacjach o 1 grosz na litrze, podczas gdy ceny benzyny bezołowiowej 98 pozostały na niezmienionym poziomie. Ale największym zaskoczeniem dla kierowców są sygnalizowane przez nas w ubiegłym tygodniu podwyżki cen autogazu. Odnotowaliśmy wzrost średniego poziomu cen LPG o 5 groszy na litrze do poziomu 2,34 zł za litr" - podkreślono w komunikacie BM Reflex.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje