Reklama

Po aucie dla każdego Polaka!

Wbrew powszechnym opiniom najlepiej sprzedający się samochód na świecie wcale nie pochodzi z Niemiec. Nie jest to ani ubóstwiany przez wielu garbus, ani popularny golf.

Tytuł samochodu, który najskuteczniej podbił serca nabywców bezsprzecznie należy się toyocie corolli. Przez przeszło 41 lat obecności na światowych rynkach Japończykom udało się sprzedać prawie 35 milionów sztuk tego pojazdu. To, mniej więcej, po jednej corolli dla każdego żyjącego w kraju Polaka!

Pierwsza generacja tego modelu zadebiutowała w 1966 roku. Najnowsze - dziesiąte już wcielenie auta - pojawiło się na rynku w 2007 roku. Wtedy również postanowiono po raz pierwszy oddzielić nazwę wersji hatchback od sedana. Słowo corolla zerezerwowane zostało dla tego ostatniego. Trzy i pięciodrzwiowy hatchback nazywa się od tej pory auris.

Na polskim rynku toyota corolla jest obecnie najchętniej kupowanym sedanem segmentu C. Do lipca tego roku sprzedano u nas 2818 sztuk tego modelu. Jeden na trzy sprzedane w Polsce, w tym roku, sedany to właśnie corolla.

Pozycja najlepiej sprzedającego się na świecie samochodu wydaje się być niezagrożona. Największy konkurent corolli - niemiecki volkswagen golf - sprzedał się w "zaledwie" 26 milionach egzemplarzy.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama