Reklama

Paliwo nie potaniało? Zarabia na tobie stacja!

Ostatni tydzień maja upłynął pod znakiem obniżek cen na stacjach.

Ceny benzyny Eurosuper 95 i Superplus 98 są średnio o 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem, natomiast ceny oleju napędowego o 3 grosze na litrze - pisze w komunikacie BM Reflex.

Reklama

Tym samym za litr Eurosuper 95 płacimy średnio 5,16 zł, Superplus 98 - 5,35 zł, a oleju napędowego - 5,01 zł. Bez zmian w stosunku do ubiegłego tygodnia pozostała średnia cena autogazu, który kosztuje 2,51 zł/l.

Oceniając skalę zmian średniego poziomu cen benzyn i diesla w tym tygodniu możemy odnieść wrażenie, że zwłaszcza ceny benzyny nie zmieniły się. Sytuacja wygląda nieco inaczej. Na części stacji ceny rzeczywiście stoją w miejscu, jednak tam gdzie właściciele zdecydowali o obniżkach ich skala sięgała 3 -10 groszy na litrze benzyn oraz 8 - 16 groszy na litrze oleju napędowego.

W przypadku oleju napędowego w czterech województwach średnia cena kształtuje się na poziomie 4,96 - 4,98 zł/l. Są to województwa: dolnośląskie, kujawsko- pomorskie, podlaskie oraz śląskie. Najdroższy olej pozostał w województwie zachodniopomorskim, gdzie kosztuje średnio 5,06 zł/l.

W przypadku benzyny bezołowiowej 95 najmniej, średnio 5,12 - 5,13 zł/l, płacą mieszkańcy województw dolnośląskiego i lubelskiego, natomiast najwięcej tj. średnio 5,19 zł/l mieszkańcy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Koniec obniżek

Z powodu osłabienia złotego wobec dolara, po dwóch tygodniach spadków, ponownie drożeją paliwa w hurcie. Skala podwyżek wprowadzona przez producentów w okresie 20 - 27 maja z znacznym stopniu skompensuje wcześniejsze obniżki co spowoduje, że dalsze obniżki cen na stacjach mogą być zagrożone.

W pierwszym tygodniu czerwca możemy się spodziewać obniżek jedynie na tych stacjach gdzie ceny pozostawały bez zmian, a to może przełożyć się na jedno - dwugroszowy spadek średnich cen oleju napędowego. Ceny benzyn i autogazu będą pozostawać na poziomie z tego tygodnia.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje