Reklama

Paliwo będzie tańsze?

Jest szansa obniżenia o kilkanaście groszy na litrze akcyzy na paliwo, a dotyczyłoby to benzyny - zapowiedział w środę wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak po spotkaniu z przedstawicielami NSZZ "Solidarność".

Pytany przez dziennikarzy o obniżkę akcyzy na paliwo, odparł, że jest na to szansa, jednak dotyczyć miałoby to nie ropy, ale benzyny. Podkreślił, że obecnie trwają na ten temat analizy w ministerstwie finansów.

Pod koniec czerwca wiceminister finansów Jacek Dominik mówił, że to nie podatki zawarte w cenie paliwa decydują o jego wysokiej cenie na polskich stacjach. Przypomniał wówczas, że rosnącymi cenami paliw dotknięte są wszystkie kraje.

Unia Europejska na spotkaniu ministrów finansów i podczas rady Unii z udziałem szefów państw rekomenduje nie podejmowanie działań związanych z obniżeniem podatków, ponieważ nie przyniosą pożądanego efektu.

Reklama

Baryłka ropy w Nowym Jorku kosztuje 142,44 USD.

Z środowych danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że średnie ceny paliw w Polsce kształtują się na poziomie 4,74 zł/l za ON, 4,72 zł/l jeżeli chodzi o benzynę bezołowiową Pb95, oraz 2,16 zł za litr LPG.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy