Reklama

Paliwa. Taniej już było

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach wzrosną - prognozują analitycy. Jest to spowodowane podwyżkami cen w rafineriach.

Jak podało biuro Reflex, w mijającym tygodniu ceny detaliczne benzyny 95 i diesla wzrosły średnio o 5 groszy na litrze. Właściciele niektórych stacji podnieśli jednorazowo ceny nawet o 10 groszy na litrze. Mniejsze zmiany zanotowano w przypadku LPG, który podrożał średnio o 2 grosze na litrze.

Jak szacuje portal e-petrol.pl, za najpopularniejszą benzynę bezołowiową trzeba będzie zapłacić średnio 4,48-4,60 zł za litr, a za olej napędowy ok. 4,07-4,20 zł za litr. Najmniejsze wahania cen dotyczyć będą autogazu - w przyszłym tygodniu średnio za litr tego paliwa będzie się płacić niemal tyle co obecnie, czyli ok. 2,22-2,39 zł.

Eksperci są zgodni, że za zmiany cen na stacjach odpowiadają utrzymujące się kolejny tydzień wzrosty cen hurtowych. Jak podał Reflex, od piątku 19 lutego metr sześcienny benzyny 95 podrożał o 40 zł, natomiast oleju napędowego średnio o 35 zł. Od początku lutego hurtowa cena benzyny 95 wzrosła o około 140 zł za 1000 litrów, zaś w przypadku oleju napędowego podwyżka sięgnęła 166 zł 1000 litrów.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: paliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy