Reklama

Nowy vw beetle w polskich salonach. Znamy ceny

Garbus jest jednym z trzech najpopularniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. W całej historii sprzedano już 22,5 mln egzemplarzy samochodów.

To legenda z najbardziej znanym motoryzacyjnym designem na całej kuli ziemskiej.

Dziś do sprzedaży w Polsce trafiła trzecia generacja, zaprojektowana całkowicie od nowa. Cena wyjściowa nowego modelu to 68 990 zł, czyli o 2 000 zł mniej od jego poprzednika z porównywalnym silnikiem.

Nowy model, dostępny w wersjach Beetle, Design i Sport, przypomina z jednej strony pierwsze garbusy, z drugiej strony jest na wskroś nowoczesny.

Początkowo beetle będzie oferowany z dwoma silnikami. Benzynowa jednostka 1.2 TSI o mocy 105 KM, montowana w podstawowej wersji, pozwala rozpędzić samochód do 180 km/h i zużywać ma 5,9 l/100 km paliwa. Najbogatsza wersja Beetle Sport wyposażona jest w silnik 2.0 TSI o mocy 200 KM oraz skrzynię DSG. Beetle Sport rozpędza się do to 223 km/h, przyspiesza do 100 km/h w 7,5 sekundy i ma zużywać średnio 7,7 l benzyny na 100 km.

Reklama

Sukcesywnie wprowadzane do oferty będą kolejne silniki - benzynowy TSI o mocy 160 KM oraz dwa TDI o mocy 105 KM i 140 KM, a także wersje z BlueMotion Technology i DSG.

Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy