Nowe nieoznakowane radiowozy dla policji. W tym jeden z taranem

​Świętokrzyscy policjanci otrzymali nowe nieoznakowane radiowozy. Dominuje Kia Niro ale uwagę przyciąga Toyota Land Cruiser wyposażona w potężne orurowanie przedniej części. Czyżby policja miała zamiar używać tego elementu jako tarana?

Policjanci odebrali kluczyki w sumie do ośmiu nowych radiowozów, wszystkie są nieoznakowane i w najbliższym czasie trafią do różnych jednostek świętokrzyskiej policji. Ich zakup zrealizowano przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Hybrydowe Kie Niro

Siedem pojazdów to nieoznakowane radiowozy Kia Niro z napędem hybrydowym (HEV). Taki samochód napędzany jest przez silnik 1.6 GDI o mocy 105 KM, który wspierany jest przez jednostkę elektryczną, moc systemowa wynosi 141 KM. Wartość tego zamówienia wynosi 1 147 713 złotych, co oznacza, że jeden samochód kosztował 164 tys. zł. Dużą część tej kwoty - 459 085 złotych - stanowi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. 

Reklama

Trzy samochody trafią do funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, po jednym radiowozie otrzymają policjanci z komend w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej oraz komendy miejskiej w Kielcach.

Toyota Land Cruiser z taranem dla kontrterrorystów

Ósmym przekazanym pojazdem jest duży i drogi samochód terenowy. Jest to nieoznakowana Toyota Land Cruiser z napędem wszystkich kół, wzmocnionym zawieszeniem i silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2.8 l i mocy 204 KM. Uwagę w tym samochodzie przyciąga potężnych rozmiarów orurowanie zamontowane z przodu, które swobodnie może być używane do spychania innych pojazdów z drogi.

Wartość policyjnej Toyoty Land Cruiser to  358 274 zł, z czego 320 000 to środki z budżetu Województwa Świętokrzyskiego. Samochód będzie wykorzystywany przez policjantów z oddziału kontrterrorystycznego w Kielcach.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: radiowozy | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy