Reklama

Niesamowite. Płatne autostrady... bankrutują!

Hiszpańska autostrada z Kartageny do Very, na południu kraju ogłosiła bankructwo. Przyczyną jest spadek liczby użytkowników i odmowa banków na sfinansowanie długów.

To trzecia hiszpańska autostrada, która straciła wypłacalność. Na liczącej 100 km autostradzie z Kartaginy do Very rzadko można spotkać samochód. Kierowcy wolą mniej wygodną, ale darmową drogę szybkiego ruchu.

Właścicielami autostrady jest spółka, której udziałowcami są m.in.stojące na skraju bankructwa banki. Dług autostrady przekroczył 550 mln euro i firma ogłosiła niewypłacalność.

W maju bankructwo ogłosiły dwie autostrady dojazdowe do Madrytu, na których liczba użytkowników spadła o połowę, a zadłużenie przekroczyło kwotę 650 mln euro. Ministerstwo przemysłu ujawniło,że straty ze wszystkich, płatnych autostrad, których długość wynosi 3 tys. km, wynoszą 3 mld 800 mln euro.

Reklama

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: płatne

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy