Reklama

Nie tylko w Polsce wszystkie autostrady są płatne

Od wczoraj w Portugalii nie ma już darmowych autostrad. Władze wprowadziły opłaty na ostatnich czterech trasach, za które nie trzeba było płacić.

Postawienie bramek na ostatnich darmowych autostradach wzbudziło ogromne niezadowolenie kierowców - tym bardziej, że chodzi o drogi prowadzące na północ i południe wewnętrznej części kraju, z których często korzystają osoby pracujące z dala od rodzinnych stron.

W tym roku dojazd na święta będzie więc sporo kosztował: za samochód osobowy nawet 19 euro. Podróż z Lizbony do położonej nieopodal granicy z Hiszpanią Guardy będzie kosztowała prawie 25 euro zamiast dotychczasowych 5,5 euro.

Walczący z kryzysem gospodarczym rząd rozpoczął wprowadzanie opłat na darmowych dotychczas autostradach w zeszłym roku. W październiku prezydent zgodził się na odpłatność na ostatnich czterech gratisowych trasach. Władze tłumaczą tę decyzje koniecznością cięć. Oszczędności ma przynieść także zastąpienie automatami tradycyjnych bramek z pracownikami pobierającymi opłaty.

Reklama

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: "Czterech" | płatne | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama