Najchętniej kupowane auta 2019 roku

Koniec grudnia to czas podsumowań. Czy producenci samochodów mogą być zadowoleni z mijającego roku? Które modele cieszyły się największą popularnością wśród nabywców?

Ze wstępnych danych monitorującego światowe rynki motoryzacyjne serwisu "Focus2move" wynika, że po 11 miesiącach bieżącego roku skumulowana sprzedaż samochodów na świecie zamyka się wynikiem 88 mln egzemplarzy. To o 3,7 mln mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jest to między innymi efekt spadku popytu na tak ważnych rynkach jak chiński (-9,4 proc.) czy indyjski (-14 proc.).

Które modele cieszą się obecnie największym powodzeniem wśród nabywców?

W skali świata absolutnym królem sprzedaży pozostaje Toyota Corolla. Od początku stycznia do końca listopada bieżącego roku na nowy egzemplarz zdecydowało się 1 020 887 nabywców. Sprzedaż napędzają promocje związane z wyprzedażą modelu "schodzącego" i premiera kolejnej generacji. W stosunku do sytuacji sprzed roku wynik japońskiego kompaktu jest o 2,7 proc. lepszy.

Reklama

Drugie miejsce na liście światowych bestsellerów zajmuje król amerykańskich pickupów - Ford serii F. Do klientów trafiło w tym roku ponad 875 tys. egzemplarzy (-2,5 proc. rok do roku).

Podium zamyka kolejny model spod znaku Toyoty. RAV4 - bo o nim mowa - jest obecnie najlepiej sprzedającym się SUVem na świecie. Zmiana generacyjna sprawiła, że w stosunku do ubiegłego roku skumulowana sprzedaż po 11 miesiącach zwiększyła się aż o 10,5 proc. Do nabywców na całym świecie trafiło już w tym roku ponad 767 tys. egzemplarzy.

Powody do zadowolenia ma też Honda. W pierwszej piątce światowych bestsellerów Anno Domini 2019 znalazły się aż dwa modele japońskiej marki. Na 4. miejscu sklasyfikowano Hondę Civic. Ceniony kompakt zaskarbił sobie sympatią ponad 697 tys. nabywców (0,9 proc. rok do roku).

Pierwszą piątkę najlepiej sprzedających się nowych aut na świecie zamyka Honda CR-V. Wynik ponad 671 tys. rejestracji jest aż o 16 proc. lepszy niż po 11 miesiącach ubiegłego roku. Model awansował na piątą pozycję z siódmego miejsca.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy