Reklama

McLaren 12C za 200 tys. euro

McLaren ujawnił ceny swojego najnowszego modelu - MP4-12C.

Samochód, w tworzeniu którego brali udział m.in. Lewis Hamilton i Jenson Button będzie kosztował przynajmniej 200 tys. euro. Auto trafi do sprzedaży latem przyszłego roku.

Jak podkreśla angielska firma, MP4-12C będzie jedynym pojazdem zbudowanym na bazie karbonowego szkieletu (płyta podłogowa kokpitu zbudowana jest z włókna węglowego), zaprojektowanym i budowanym w fabryce, w której powstają bolidy F1.

Samochód napędzany jest 3,8-litrowym, doładowanym silnikiem o mocy 600 KM, masa pojazdu (bez płynów eksploatacyjnych) to jedynie 1300 kg.

McLaren MP4-12C będzie produkowany w nowo powstającej fabryce McLaren Production Centre, która zlokalizowana jest tuż obok zajmującego się bolidami F1 McLaren Technology Centre Ukończenie budowy zaplanowane jest na połowę przyszłego roku.

Reklama

W ciągu pierwszego roku produckji powstanie do 1000 sztuk MP4-12C, natomiast możliwości produkcyjne nowej fabryki to 4000 samochodów rocznie.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lewis Hamilton | samochód | McLaren 12C | McLaren

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy