Reklama

Lepiej poczekaj z tankowaniem!

Od jutra producenci paliw będą mieli obowiązek dodawania do nich biokomponentów. Jakość tych paliw będzie kontrolować Inspekcja Handlowa. Nie wiadomo jednak od kiedy, ponieważ nie ma jeszcze stosownych rozporządzeń.

Rozporządzenia są sprawą kluczową, ponieważ mają wyznaczyć parametry jakie musi spełniać paliwo. - Inspektorzy PIH-u nawet gdyby chcieli rozpocząć kontrolę zaraz po nowym roku to i tak nie mieliby do czego porównać próbek - mówi Zbigniew Paczwa z lubelskiego oddziału PIH.

- Póki co ustawa wejdzie w życie, ale z jej realizacją będziemy musieli poczekać do chwili ukazania się szczegółowych rozporządzeń odnośnie tych norm jakościowych, na podstawie których będziemy mogli pobierać paliwo do badań i je porównywać - dodaje Paczwa. Zgodnie z ustawą, rozporządzenie powinno pojawić się dwa tygodnie po jej wejściu w życie, czyli w połowie stycznia.

Reklama

Czy tak będzie nie wiadomo. Póki co do paliwa każdy będzie mógł lać co chce i ile chce, bo przecież nie będzie norm.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Nie wiadomo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy