Reklama

Które samochody w Polsce są najtańsze?

Ceny realne samochodów w Unii Europejskiej spadły od stycznia 2010 do stycznia 2011 r. o 2,5 proc. - wynika z opublikowanego we wtorek sprawozdania Komisji Europejskiej.

Ceny nominalne samochodów wzrosły w tym czasie o 0,3 proc, ale ponieważ inflacja wyniosła 2,8 proc., ceny realne spadły przeciętnie o 2,5 proc.

Spadek cen realnych był szczególnie wyraźny na Słowacji (-17,4 proc.), w Bułgarii(-13,5 proc.) oraz w Słowenii (-11,6 proc.). W Polsce ceny nominalne spadły w tym czasie o 2,1 proc., ale ponieważ inflacja wyniosła 3,6 proc., spadek realny wyniósł 5,6. proc.

Nadal utrzymują się mniejsze lub większe równice w cenach poszczególnych modeli w różnych państwach. Jeśli chodzi o najczęściej kupowane samochody, największe są różnice w cenie fiata grande punto - najwyższa i najniższa cena różni się aż o 44,3 proc. Stosunkowo niewielka jest natomiast różnica cen BMW 320D - wynosi 8,7 proc.

Reklama

Z raportu wynika, że polskie ceny niektórych modeli w przeliczeniu na euro są najniższe w UE. Tak jest w przypadku alfy romeo 159 (20 521 euro) i lancii musa (13 893). Najwyższa jest natomiast w naszym kraju cena audi A6 (41 914 euro).

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy