Reklama

Kolejne zamieszanie z winietami

Marszałek Sejmu wstrzymał pracę nad ustawą wprowadzającą opłaty za korzystanie z dróg - twierdzi dzisiejsza prasa. Sejmowe Biuro Legislacyjne miało uznać, że przepisy są niezgodne z prawem UE i z konstytucją. Marek Borowski zaprzecza i zapewnia, że prace nad winietami trwają nadal.

Posłowie złożyli do projektu ponad 300 poprawek, którymi miała zająć się komisja infrastruktury. Tak się jednak nie stało, bo marszałek poprosił o dodatkowe analizy.

Według członka komisji Jerzego Polaczka projekt jest niekonstytucyjny i chory: - Widać gołym okiem, że zastrzeżenia natury formalno-prawnej do tych projektów znajdują pełne pokrycie w opiniach prawników robionych na użytek marszałka Sejmu - twierdzi poseł Polaczek.

Marszałek nie chce tego komentować: - Musimy to zweryfikować, poprosić o dodatkowe ekspertyzy, zobaczyć czy jest zgodność prawników na ten temat, czy też są różne poglądy - mówi Marek Borowski.

Reklama

Pytany o zastrzeżenia Sejmowego Biura Legislacyjnego, które już orzekło, że winiety mogą naruszać konstytucję aż w 8 miejscach, marszałek znów wraca do dodatkowych analiz: - Za wcześnie w tej chwili o tym mówić. Wtedy, kiedy to zostanie zrobione, będziemy o tym informować - tłumaczy Borowski.

- Ustawa miała wejść w życie w październiku ubiegłego roku. Później była mowa o styczniu, teraz od kwietnia - przypomina Jerzy Polaczek. Winiety jednak nie wejdą w życie w kwietniu, bo już dziś ustawa musiałaby zostać uchwalona. I choćby marszałek bardzo się starał przekonać, że prac nad ustawą nie wstrzymuje, to nikogo chyba nie przekona...

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Twierdzi | NAD | Marszałek Sejmu | Borowski | Marek Borowski | zamieszanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje