Reklama

Ile kierowcy zapłacą do budżetu w tym roku?

Sejm uchwalił budżet państwa na 2013 r. Z zaplanowanych na br. 299,4 mld zł dochodów kierowcy wpłacą minimum 40,5 mld zł.

Jak wynika z szacunków "Motoru", 39 mld zł wpływów do budżetu kierowcy zapłacą w formie podatków (VAT i akcyza) od zakupu paliwa, nowych aut i importu używanych.

W budżecie założono też 20,2 mld zł ze wszystkich mandatów, grzywien i innych opłat. Według danych Ministerstwa Finansów z tej kwoty 1,5 mld zł zmotoryzowani wpłacą dzięki mandatom ze stacjonarnych fotoradarów. Niestety, brakuje dostępnych danych o konkretnych wpływy z innych mandatów niż fotoradary i grzywien, które zapłacą kierowcy w 2013 r., więc łączna kwota z tego tytułu zapewne będzie znacznie wyższa od 1,5 mld zł.

Reklama

Wpłaty kierowców do kasy państwa

39 mld zł wyniesie VAT i akcyzy od paliwa, zakupu nowych i importu używanych aut

1,5 mld zł mają wynieść dochody ze stacjonarnych fotoradarów wg Ministerstwa Finansów

tygodnik "Motor"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy