Reklama

Gaz rekordowo drogi!

Cena gazu eksportowanego do Europy z Rosji osiągnęła w październiku rekord wszech czasów, przekraczając 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - oświadczył w środę prezes Gazpromu Aleksiej Miller.

Cena gazu eksportowanego do  Europy z Rosji osiągnęła w październiku rekord wszech czasów,  przekraczając 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych -  oświadczył w środę prezes Gazpromu Aleksiej Miller.

"Możemy stwierdzić, że dynamika wzrostu cen przekroczyła oczekiwania Gazpromu: cena gazu dostarczanego przez nasz holding do Europy już w październiku przekroczyła 500 dolarów" - zaznaczył w oświadczeniu, wydanym w przeddzień rosyjsko-ukraińskich rozmów na temat cen gazu dostarczanego Ukrainie.

Mille przypomniał, że jeszcze w lipcu Gazprom prognozował bardziej umiarkowany wzrost cen, przewidując, że do końca 2008 roku cena gazu może dojść do 500 dolarów.

To złe informacje dla właścicieli samochodów napędzanych gazem LPG. W dłuższej perspektywie nie tylko nie mogą oni spodziewać się spadku cen tego paliwa, ale wprost przeciwnie - należy spodziewać się ich wzrostu.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Strefa Gazy | Aleksiej Miller | gaz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy