Reklama

Dopłacą ci 5 tysięcy

Rząd chce wprowadzić dopłaty do zakupu nowych technologicznie aut.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita" - będzie można je dostać przy złomowaniu starego modelu. Doprowadzi to do spadku cen samochodów - twierdzą analitycy.

Z informacji "Rz" wynika, że rząd rozważa wprowadzenie około 5 tys. zł dopłaty przy zakupie nowego samochodu. Będzie ona przysługiwała przy zezłomowaniu przynajmniej dziesięcioletniego pojazdu i zakupie auta, którego emisja CO2 nie przekracza 155 g/km. Właśnie taką średnią emisję miały nowe samochody kupowane w 2007 r.

Premia nie obciążałaby dodatkowo budżetu. Pieniądze na nią pochodziłyby z podatku ekologicznego - dowiedziała się gazeta.

Reklama

Przypominamy, że podobne przepisy od kilku miesięcy obowiązują już w Niemczech, gdzie mimo kryzysu ekonomicznego sprzedaż nowych pojazdów bije obecnie rekordy. Od czasu wejścia do UE, do Polski trafiło ponad 4,5 miliona starych aut.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: dopłaty | rząd

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy