Reklama

Bez nowych limuzyn...

Leszek Miller zdecydował, że wstrzyma zakup nowych limuzyn dla rządu i organizacji rządowych. Wcześniejsze plany przewidywały kupno 87 luksusowych lancii i opli, za łączną kwotę do 6 milionów złotych. 

Premier zmienił decyzję po ukazaniu się artykułu w "Super Expressie", informującego o planach kosztownych zakupów rządu. Eleganckie lancie i ople vectra miały trafić w dyspozycję ministerstw, wojewodów i szefów agencji rządowych.

Gazeta wytknęła premierowi, że w okresie, gdy brakuje pieniędzy dla rencistów, emerytów, pielęgniarek i nauczycieli, bez problemu znajduje się fundusze na zakup 87 eleganckich aut za łączną kwotę 6 milionów złotych.

Wcześniejsze plany kancelaria premiera tłumaczyła rutynową wymianą samochodów. Stare auta mają już bowiem po 5 lat i przejechały po 400 tys. kilometrów.

Reklama

Dzisiejsza decyzja Leszka Millera wstrzymała proces, w którym umowy na zakup nowych aut miały być podpisane już w przyszłym tygodniu.

Ile rząd mógłby wydać na nowe samochody - sprawdź w naszych cennikach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: limuzyny | plany | zakup

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy