Reklama

Zjedź z drogi bmw!

Kierowcy jakich samochodów jeżdżą najgorzej? Komu lepiej zjechać z drogi, by nie narażać zdrowia i blach własnego pojazdu? W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania mające odpowiedzieć na te pytania.

Polska charakterystyka jest trochę inna, ale zaskakująco wiele wyników można uznać za zbieżne.

Okazuje się, że Brytyjczycy nie uznają już za groźnych kierowców volvo (starszych wiekiem "kapeluszników", którzy nie radzą sobie na drodze) czy porsche (w Anglii funkcjonowało określenie "palant w porsche").

Przestały również obowiązywać kawały o właścicielach skód (kierowca skody definicją odpowiadał kierowcy volvo) i nissanów, którymi zwyczajowo jeździły... nianie.

Komu więc obecnie najlepiej zjechać z drogi? Z angielskich badań wynika, że najlepiej unikać kontaktów z bmw i fordami (po 13% głosów). Niewiele lepiej wypadli kierowcy vauxhalli czyli opli (8%) - szczególnie astr. Na kolejnym miejscu znalazł się Mercedes (5%).

Reklama

A kto wypadł w badaniu najlepiej? Brytyjczycy najmniej boją się aston martinów, bentleyów i rolls-royce'ów. Wynika to zapewne z przekonania, że jeśli ktoś wydał tak dużo pieniędzy na samochód, to będzie o niego dbał. Co ciekawe jednak, równie dobre wyniki uzyskały Hyundai, Kia, Suzuki i Saab.

W podsumowaniu badań zwrócono jednak uwagę, że aż 29 procent wypadków powodowanych jest przez 10 procent osób, które niedawno odebrały prawo jazdy.

A jak to wygląda w Polsce? Kierowcy których samochodów jeżdżą najgorzej? Służbowych vanów, volvo, które u nas funkcjonuje, jako pojazd młodego menadżera uważającego się za lepszego od innych, czy też może bmw, które funkcjonuje w powszechnej opinii jako pojazd różnej maści gangsterów i "dresiarzy"? A może jeszcze inna marka zwróciła Waszą uwagę?

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: volvo | kierowcy | BMW

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy