Reklama

Zimówki będą obowiązkowe!

Ministerstwo Transportu przygotowało projekt nowej ustawy, której głównym celem jest zdecydowany wzrost bezpieczeństwa na drogach.

Przypomnijmy, że Polska, która ma sieć drogową niedostosowaną do współczesnego ruchu, ma też jeden z najwyższych w Europie wskaźników wypadków i ofiar śmiertelnych. Niebagatelnie na to wpływa kolejny wysoki wskaźnik - średniego wieku samochodu, którym jeździ Polak.

Dlatego tym razem sięgnięto po rozwiązania zdecydowane. Pierwszym krokiem było wprowadzenie obowiązku całorocznej jazdy na światłach. To jednak nie koniec.

Rząd zainspirowany ciepłym przyjęciem tego pomysłu przez kierowców opracował nowy pomysły.

Zalicza się do nich obowiązek posiadania opon letnich i zimowych. Ogumienie zimowe będzie obowiązkowe w okresie, w którym do tej pory była obowiązkowa jazda na światłach, a więc od 1 października do końca lutego. Oczywiście nikt nie będzie sprawdzał, czy kierowca posiada w garażu dwa komplety opon. Jeśli jednak zostanie on przyłapany na jeździe na oponach letnich w zimie oraz na oponach zimowych w lecie, zostanie mu zatrzymany dowód rejestracyjny, a auto trafi na policyjny parking, skąd wyjedzie dopiero po zamontowaniu odpowiednich opon. Warto dodać, że całkowicie zabronione będzie stosowanie opon uniwersalnych.

Reklama

W ten sposób znacząco zmaleje liczba zdarzeń drogowych wynikających z brawurowej jazdy Polaków na niedostosowanych do rodzaju nawierzchni oponach. Warto dodać, że podobne przepisy będą obejmowały tiry, które ponadto obowiązkowo mają wozić ze sobą łańcuchy przeciwśniegowe.

(Powyższy teskt był żartem prima aprilisowym).

Zjedź na pobocze.

TUTAJ znajdziesz odcinki nowego telewizyjnego programu motoryzacyjnego ABS.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Infrastruktury | obowiązkowe | zimówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy