Reklama

Z LPG nie wjedziesz!

Straż pożarna będzie sprawdzać jak w praktyce przestrzegane są przepisy pożarowe, które zakazują wjazdu na parkingi podziemne samochodem z instalacją LPG.

W Polsce według różnych danych jest prawie 2,5 miliona takich aut. Prawo dotyczące takich samochodów obowiązuje od 10 lat. Mimo to nie jest jednoznaczne.

Strażacy mówią, że zaczynają kontrolę bo przybyło podziemnych parkingów, co oznacza, że ryzyko wybuchu w podziemiach jest coraz większe. Zarządcy podziemnych parkingów powinni umieścić przy wjeździe wyraźne oznaczenie, że na taki parking samochodem na gaz nie powinno się wjeżdżać.

Reporter RMF FM znalazł taki znak jedynie na parkingu biurowca Polskiej Żeglugi Morskiej. W środku jednak, jak sprawdził, stały samochody z gazową instalacją. Tuż obok na parkingu największego centrum handlowego też bez problemu znalazł kilkadziesiąt aut napędzanych na gaz. Kierowcy wjechali na parking bo nie było oznaczeń. Sami też nigdy o takim zakazie nie słyszeli, chociaż np. w naszym serwisie poruszaliśmy już ten problem. Dodajmy, że "nieznajomość prawa szkodzi", czyli nieznajomość przepisu nie zwalnia z jego przestrzegania.

Odpowiednie wytyczne trafiły już również do spółdzielni. Może się okazać, że ktoś kupił mieszkanie z podziemnym garażem, ale auto będzie musiał zostawiać pod chmurką. Lub - zmienić samochód.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: straż pożarna | LPG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy