Reklama

Wjechał Corvettą w matkę prowadzącą wózek

Do groźnego zdarzenie doszło we wtorek na jednej z ulic Kraśnika. Kierowca Chevroleta Corvette Z06 podczas włączania się do ruchu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił matkę prowadzącą wózek z dzieckiem.

Tragedia była blisko, na szczęście udało jej się uniknąć. 30-letnia kobieta została lekko ranna i trafiła do szpitala w Kraśniku. Jej 8-miesięczny syn został przewieziony do szpitala w Lublinie, ale okazało się, że impet kolizji przyjął na siebie wózek, który został przyciśnięty do ogrodzenia, a dziecku nic się nie stało.

Reklama

Kierowca napędzanej siedmiolitrowym silnikiem V8 o mocy 512 KM Corvetty był trzeźwy, ale - jak się okazało - miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie przed sądem za jego złamanie a także spowodowanie zdarzenie drogowego (kwalifikacja prawna będzie zależeć od czasu hospitalizacji poszkodowanej kobiety).

Chervolet Corvette Z06 posiada napęd tylną oś, na którą trafia 637 Nm momentu obrotowego, przyspiesza do 100 km/h w równe 4 s, a do 160 km/h rozpędza się w 7,9 s. Prędkość maksymalna to 320 km/h. To prowadzenia takiego pojazdu wypadałoby mieć prawo jazdy...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje