Reklama

Wielki korek na A4

Gwałtowny atak zimy w południowej Polsce. Sypie bardzo gęsty śnieg, wieje silny, porywisty wiatr, na drogach tworzą się duże zaspy. Nieprzejezdnych jest bardzo wiele dróg na Śląsku, fatalna sytuacja panuje także na drogach sąsiedniej Opolszczyzny, w świętokrzyskiem i w Małopolsce. Nieprzejezdnych jest większość dróg wojewódzkich w lubelskiem. Wieje porywisty wiatr. Na Autostradzie Małopolskiej A4 z Krakowa do Katowic utworzył się gigantyczny korek.

Gwałtowna burza śnieżna przeszła w Małopolsce. Z Krakowa pociągi nie dojeżdżają do Wadowic, Andrychowa, Spychowa i Kęt. Sama stolica Małopolski jest zasypana - kłopoty z jazdą mają autobusy i tramwaje. Są także utrudnienia w pracy lotniska w podkrakowskich Balicach - opóźnienia mają samoloty do Paryża i Londynu. Na drogach jest biało, ślisko i bardzo niebezpiecznie. Trasa Kraków-Zakopane czyli popularna Zakopianka jest biała, można nią jednak przejechać.

Biało jest także na płatnej autostradzie Kraków-Katowice. Jak donosi reporter INTERIA.PL sytuacja na tej trasie nie prezentuje się ciekawie. Na pasach w kierunku Katowic tworzą się gigantyczne korki. Ciężarówki przejeżdżające przez bramki poboru opłat są proszone przez obsługę trasy, aby poruszały się tylko po prawym pasie. Około 20 km od Krakowa na autostradzie znajduje się bowiem dość stromy podjazd i wiele samochodów ciężarowych nie może poradzić sobie ze wzniesieniem. Niestety wielu kierowców nie stosuje się do apeli obsługi autostrady i ciężarówki zakopują się na trasie na obu pasach. Powoduje to ogromne korki. Samochody osobowe kierowane są na stacje benzynowe, aby przeczekały natężenie ruchu. Na stacjach brakuje już jednak miejsc na kolejne pojazdy. Korki tworzą się już nawet przy bramkach wjazdowych w podkrakowskich Balicach. Służby Autostrady Małopolskiej, która w całości należy do firmy Stalexport S.A., walczą z opadami śniegu na okrągło od Świąt Bożego Narodzenia. - "We wszystkich naszych pojazdach od świąt nie zgasiliśmy silników nawet na chwilę" - powiedział reporterowi INTERIA.PL jeden z kierowców służby autostradowej.

Reklama

Lepiej nie zapuszczać się dziś również w rejon Wadowic, Ryczowa, Olkusza i Proszowic - tam drogi są częściowo nieprzejezdne. Najsilniejszy wiatr i największe zaspy są na drogach koło Skały. Mnóstwo śniegu jest w rejonie Oświęcimia. Również krajowa "siódemka" Kraków-Warszawa jest biała i w wielu miejscach zasypana - w tej chwili nieprzejezdna dla samochodów ciężarowych. Na serpentynach w Michałowicach w poślizg wpadła ciężarówka. TIR stoi bokiem, tarasując drogę. Ciężki sprzęt wyjechał na wszystkie - na razie najważniejsze - małopolskie trasy. Na niewiele się to jednak zdaje. A prognozy nie napawają optymizmem. Dziś na południu śnieg ma padać niemal bez przerwy.

Po kilku godzinach odblokowano potężny korek samochodów na trasie krajowej nr 1 (Łódź - Katowice) między Piotrkowem, a Radomskiem. Ruch sparaliżowany był tam przez kilkumetrowe zaspy. Bardzo źle jedzie się trasą numer 42 na odcinku Bugraj-Kodrąb w okolicach Przedborza. Podobnie jest na drodze nr 83 na odcinku Biskupice-Warta oraz między Górką Kobierzycką a Błaszkami. Zasypana jest także droga Sierpce-Drobin i Puławy-Kurów. W samej Łodzi służby nie radzą sobie z nawałem śniegu, zawiodła komunikacja miejska.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy