Reklama

Ważna zmiana organizacji ruchu w Krakowie!

Tuż przed świętami Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wprowadził istotną dla układu ruchu w centrum tego miasta zmianę.

Otóż odwrócony został ruch na ul. Zamkowej. Teraz, aby wjechać w tę ulicę należy skręcić w prawo, nie w ul. Sandomierską jak do tej pory, a tuż przed mostem Dębnickim.

Jak nas poinformował rzecznik prasowy ZIKiT-u Michał Pyclik zmiana nastąpiła na wniosek mieszkańców tej ulicy. "Zamkowa służyła za skrót dla wielu kierowców - choć sam układ uliczny się do tego nie nadawał" - powiedział Pyclik. "Aby ominąć korek na Konopnickiej kierowcy wjeżdżali na buspas potem w Zamkową i wyjeżdżali przy moście. Odwrócenie kierunku wyeliminowało ten objazd podnosząc bezpieczeństwo na Zamkowej" - dodał rzecznik ZIKiT-u.

Poza ustawieniami nowych znaków konieczna była również zmiana "wyłukowania" od strony mostu Dębnickiego umożliwiająca wjechanie w ul. Zamkową. Wykonano to dwa tygodnie temu.

Nowa organizacja ruchu obowiązuje już od kilku dni, ale wielu kierowców nadal jeździ Zamkową na pamięć, a więc pod prąd. I na dodatek - pomimo ograniczenia prędkości do 30 km/h - bardzo szybko. Przy zwiększonym poświątecznym ruchu, lekceważeniu nowych znaków drogowych przez kierowców omijających korek na Konopnickiej (najczęściej to mieszkańcy Wieliczki i Myślenic) może dojść do groźnych wypadków.

Jako, że projekt nowej organizacji ruchu został uzgodniany z policją, krakowska "drogówka" przypilnuje zapewne w najbliższych dniach bezpieczeństwa na tej ulicy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje