Reklama

Tylko "antypoślizgowe"!

Znaki na autostradach i drogach krajowych maluje się już tylko farbami antypoślizgowymi. Zwrócimy się do samorządów, aby również używały tylko takich farb do malowania znaków na drogach - taka jest odpowiedź resortu infrastruktury na postulaty motocyklistów.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Piłat a także szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tadeusz Suwara zapewnili, że na drogach podlegających GDDKiA już od kilku lat nie stosuje się farb sprzyjających poślizgom.

Reklama

Resort zobowiązał się do wystosowania pism z prośbami do samorządów, by także powszechnie stosowały farby antypoślizgowe na swoich drogach. Oprócz tego na drogach ma być wprowadzany system znaków poziomych z kauczuku - niemalowanych, ale "wprasowywanych" w jezdnię.

Według biura komunikacji społecznej ministerstwa infrastruktury, wiceminister Piłat poinformował również, że "wdrożone zostaną odpowiednie usprawnienia przy realizacji robót drogowych, tak by odejść od metody posypywania piaskiem świeżo łatanych dziur"

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: infrastruktura | wiceminister

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje