Reklama

Święta - niech będą wesołe, a nie tragiczne

11 osób zginęło, a 145 zostało rannych w 114 wypadkach drogowych, do których doszło w przedświąteczny piątek na polskich drogach - informuje Komenda Główna Policji. Przez całe święta nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa kilka tysięcy policjantów. Zwłaszcza w Poniedziałek Wielkanocny - będą zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i przestrzeganie prędkości.

Funkcjonariusze pojawią się nie tylko na drogach głównych, ale też na mniej uczęszczanych oraz na ulicach miast i drogach wylotowych. Policjanci w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach kontrolują kierowców w samochodach osobowych, gdyż w czasie świąt samochody ciężarowe mają zakaz wyjeżdżania na drogi. Podkomisarz Krzysztof Duszkiewicz mówi, że sporym zagrożeniem mogą być piesi, szczególnie w lany poniedziałek. Policja przypomina, że świąt nie mają złodzieje.

Dzisiaj od 18 do 22 będzie obowiązywał zakaz poruszania się po drogach samochodów ciężarowych powyżej 12 ton, z wyłączeniem wiozących łatwo psującą się żywność, pocztę i materiały niebezpieczne. Podobnie będzie jutro i w poniedziałek.

Reklama

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy