Reklama

Przepisy nie dla egzaminatora?

Czy egzaminatora nie dotyczą przepisy ruchu drogowego? Czy może on jeździć bez pasów, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego samochodu?

O kontroli policyjnej, w trakcie której takie właśnie "kwiatki" wyszły na jaw napisała do nas czytelniczka - kursantka. Oto ten list.

Reklama

"Droga Redakcjo. Zwracam się z zapytaniem, jak to jest? Oto moja historia. Może pomożecie mi rozwikłać moją ciekawość.

Otóż zdawałam w Warszawie na Bemowie egzamin na prawo jazdy. Dodaje, egzamin praktyczny. W pewnym momencie mój egzaminator stwierdził, że popełniłam zagrożenie w ruchu drogowym, egzamin zostaje zakończony i zamieniamy się na miejsca. I tu zaczęło się dopiero dziać.

Będąc na ul. Piastów Śląskich pojazd kierowany przez mojego egzaminatora zatrzymała do kontroli Policja. Myślałam, że to znajomy tego Pana, ale szybko przekonałam się, że nie. Pan Policjant przedstawił się i zapytał egzaminatora dlaczego ma niezapięte pasy bezpieczeństwa. Ten odpowiedział, że jest w takie egzaminowania i nie musi mieć zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjant się upierał, i moim zdaniem słusznie, że to już nie jest egzamin, bo został on przerwany w momencie, kiedy ów egzaminator zamienił się ze mną na miejsca.

Przecież w aktach prawnych wyraźnie jest napisane, że w momencie gdy egzaminator zamienia się na miejsca z egzaminowanym, to egzamin jest przerywany. Może to nastąpić m.in. wtedy, gdy egzaminowany stworzy zagrożenie w ruchu lądowym.

Tak więc, czy racje miał policjant czy też egzaminator? Żeby było śmieszniej to dodam, że policjant poprosił o dokumenty tj., prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie pojazdu. Jakież było zdziwienie stróża prawa, gdy Pan egzaminator oświadczył, że dokumenty ma w kurtce w ośrodku, bo pogoda jest zmienna i on raz jest w kurtce, a raz bez kurtki, a dokumenty ma właśnie w tej garderobie. Policjant poprosił egzaminatora o zjazd do ośrodka. Tam wyszłam z samochodu i nie wiem co było dalej. Więc jak to jest?"

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: egzamin | prawo jazdy | jazdy | policja | przepisy ruchu drogowego | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje