Reklama

Policjanci będą uczyć się bezpiecznej jazdy...

Ponad 500 policjantów z całej Polski będzie od września uczyć się bezpiecznej jazdy służbowym samochodem. Szkolenia zorganizowane przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie) sfinansowano ze środków unijnych.

W specjalistycznych szkoleniach pod hasłem "Droga do bezpiecznej służby" weźmie udział 518 funkcjonariuszy drogówki, prewencji i służb kryminalnych, którzy na co dzień kierują pojazdami służbowymi.

Na kurs doskonalący techniki jazdy przełożeni wytypowali przede wszystkim kierowców oznakowanych radiowozów, nieoznakowanych aut wyposażonych w wideorejestratory, a także uczestników kolizji i wypadków na służbie. Najwięcej policjantów skierowały na szkolenia komendy wojewódzkie w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu oraz Komenda Główna.

Reklama

Uczestnicy czterodniowych szkoleń będą uczyć się właściwego reagowania na poślizg, technik hamowania na prostej i po łuku, teorii ruchu i dynamiki jazdy, prawidłowego manewrowania pedałem przyspieszenia, hamulca i dźwignią zmiany biegów oraz utrzymywania prawidłowej pozycji za kierownicą. Warunkiem ukończenia kursu ma być zaliczenie końcowego testu, polegającego na pokonaniu wyznaczonej trasy w określonym czasie.

Jak podkreślił podinsp. Marcin Piotrowski - rzecznik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która zorganizowała szkolenia - nie jest to nauka jazdy, ale doskonalenie umiejętności zawodowych kierowców, którzy muszą być przygotowani do bezpiecznego prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych w trudnych warunkach, w tym skutecznych pościgów.

Rzecznik policyjnej uczelni powiedział, że ze względu na ogromne zainteresowanie jest to już drugi etap takich szkoleń. W pierwszym, przed rokiem, wzięło udział 740 funkcjonariuszy.

Szkolenia są bezpłatne. Szczycieńska WSPol pozyskała na ich organizację 3,8 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy