Reklama

Policja parkowała legalnie

Oto sposób, w jaki śląska policja wyjaśnia sytuację ze zdjęcia.

Oglądając zdjęcia na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że policyjny radiowóz zaparkował na miejscu wyznaczonym dla osób niepełnosprawnych. Rzeczywistość jest jednak inna. Pokazane miejsce oznaczone tzw. "kopertą" nie jest przeznaczone dla pojazdów osób niepełnosprawnych, lecz dla aut służb ratunkowych, w tym policji.

Już w lutym ubiegłego roku, w związku z brakiem na parkingach kilku bytomskich hipermarketów wyznaczonych miejsc do parkowania pojazdów służb ratunkowych, w tym radiowozów, Komendant Miejski Policji w Bytomiu zwrócił się do zarządców tych obiektów o stworzenie takich miejsc.

Reklama

Są one niezbędne, aby funkcjonariusze mogli szybko zaparkować i natychmiast przystąpić do interwencji.

Miejsce parkingowe przeznaczone, między innymi, dla policyjnych radiowozów, stworzono na parkingu supermarketu, który pokazano na zdjęciach przysłanych do redakcji.

Miejsca dla osób niepełnosprawnych oprócz symboli na asfalcie, oznaczone są tam dodatkowo pionowym znakiem. Tymczasem miejsce dla służb ratunkowych to tzw. "koperta" i specjalna tablica na ścianie sklepu, którego to z kolei oznaczenia nie posiadają miejsca z przeznaczeniem dla niepełnosprawnych. Zarządca parkingu wygospodarował miejsce dla służb ratunkowych z kilku miejsc, służących osobom niepełnosprawnym. Stąd też na asfalcie, pod wymalowaną kopertą, pozostał nie usunięty symbol niepełnosprawnych.

Osoba, która wykonała zdjęcie, sfotografowała więc radiowóz zaparkowany na wyznaczonym dla niego miejscu.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: nielegalni | jaki | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje