Reklama

Policja coraz... szybsza

Na pomorskie drogi wyjechało właśnie 5 nowych samochodów wyposażonych w wideorejestratory.

To najmocniejsze radiowozy w województwie pomorskim.

Wszystkie nowe pojazdy trafiły do komend miejskich i powiatowych. Obecnie po drogach województwa jeździ 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami. Na "uzbrojenie" w aparaturę wideo czeka kolejnych sześć 200-konnych passatów.

Wczoraj na drogi województwa pomorskiego wyjechały cztery passaty i jedna skoda octavia. Wszystkie samochody to nowe nabytki pomorskiego garnizonu. Pojazdy trafiły już do jednostek w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie.

Reklama

Największe emocje budzą volkswageny. To 200-konne auta wyposażone w wideorejestratory działające zarówno w kierunku przód i tył. Są to najmocniejsze samochody jakimi obecnie dysponuje pomorska drogówka. Nacisk położono także na bezpieczeństwo policjantów. Wszystko to pozwoli skutecznie dopędzić praktycznie każdego pirata drogowego w województwie.

Zamontowane urządzenia do nagrywania również stanowią nowość. To pierwsze na Pomorzu wideoradary, które oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za radiowozem. Ich menu jest bardziej intuicyjne, a obsługa łatwiejsza. Kamery wyposażone są w filtry polaryzacyjne, które pozwalają zniwelować refleksy świetlne odbijające się od szyb i zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie.

W każdym z samochodów zainstalowano także po dwa 250 gigabajtowe dyski. Jeden taki dysk wystarcza na zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pojazdy | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje