Reklama

Patrz, gdzie podjeżdżasz

Małopolska policja twierdzi że znalazła sposób na zakorkowany zjazd z płatnego odcinka autostrady A4 Katowice - Kraków.

W związku z tym w Balicach trzeba będzie uważać, do której bramki poboru opłat się podjeżdża. Potem już nie będzie można zmienić kierunku ruchu.

Pomysł jest prosty; policja podzieliła autostradowe bramki na lewe i prawe. Z dwóch lewych mają korzystać kierowcy kierujący się do centrum Krakowa oraz w stronę Kielc i Warszawy. Natomiast cztery prawe będą przyporządkowane dla jadących w kierunku Zakopanego i Tarnowa.

- Doprowadzi to do sytuacji, w której kierunki ruchu nie będą się przecinać. Nie będzie więc dochodziło ani do zagrożenia ani do komplikacji ruchu - mówi jeden z policjantów.

Reklama

Jednak nawet jeśli uda się udrożnić zjazd z autostrady, kierowcy natrafią na korki dwa kilometry dalej, na remontowanej obwodnicy Krakowa.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Twierdzi | zjazd | autostrady | bramki | policja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy