Reklama

Nowa służba na drogach!

Kierowcy TIR-ów strzeżcie się! W legionowskiej szkole policji rozpoczęły się szkolenia inspektorów transportu drogowego. Zadaniem nowej służby będzie kontrolowanie wyłącznie ciężarówek. Inspektorzy będą sprawdzać pojazdy bezpośrednio na trasach. W czasie półrocznego szkolenia przyszli inspektorzy będą szkolić się głównie z zakresu prawa, będą też treningi walki wręcz i posługiwania się bronią. To bardzo ważne, gdyż uprawnienia inspektorów będą większe niż policjantów z "drogówki", np. będą mieli wgląd do dokumentów firm spedytorskich i transportowych (takich uprawnień nie ma policja).

Sami zainteresowani - z którymi rozmawiał reporter RMF - z optymizmem patrzą w przyszłość. - To kolejny etap w życiu, kolejna praca. Widzę w tym jakąś przyszłość. Szczerze mówiąc chodziło o pracę. Pozwala się rozwinąć, są szkolenia. Jest to praca państwowa, co też jest pewnym plusem i sądzę, że jest to ciekawe zajęcie - mówili kursanci. Pensje inspektorów będą znacznie przewyższały pensje policjantów.

Nowa służba będzie jeździła ciemnozielonymi samochodami, będzie ich można łatwo odróżnić po zielonych mundurach i czapkach z białymi otokami oraz napisem ITD. Pozostaje mieć nadzieję, że działalność inspektorów ruchu drogowego doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Teraz nie ma dnia bez doniesień o wypadkach, w których główną rolę odgrywają właśnie niesprawne ciężarówki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje