Reklama

Mniej pieniędzy na drogi. Więcej na kolej!

9 listopada w naszym serwisie pisaliśmy o zapowiedziach nowego rządu dotyczących budowy w Polsce dróg i autostrad. Przypomnijmy, że priorytetem miała być autostrada A1, kontynuacja prac na A2 i A4, budowa dróg ekspresowych na wschodzie, zachodzie oraz w centrum. Minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek nie podał wtedy żadnych dat i kwot przeznaczonych na te plany.

Ale powiało optymizmem.

Ale mamy już zimny prysznic! Oto rząd skierował do Sejmu projekty ustaw, które... zmniejszą budżet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę, remonty i utrzymanie dróg krajowych. O ile? O połowę kwoty, którą do tej pory GDDKiA dysponował.

Reszta trafić ma do ... PKP!

Porozmawiaj na Forum

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy