Reklama

Mini o ścianę

EuroNCAP, niezależna organizacja badająca poziom bezpieczeństwa w produkowanych obecnie samochodach, ogłosiła dzisiaj wyniki crash testów dwóch reprezentantów klasy supermini.

Tym razem, z twardą ścianą zmierzyły się mini cooper i peugeot 207 CC.

Obydwa samochody wyszły z tych prób obronną ręką. Zarówno mini, jak i niewielki kabriolet Peugeota, otrzymały w ogólnym rozrachunku najwyższą z możliwych notę - pięciu gwiazdek.

Poziom bezpieczeństwa oferowany przez najmniejszy samochód koncernu BMW znacząco się poprawił w stosunku do poprzedniego modelu mini, testowanego przez euroNCAP w 2002 roku (samochód otrzymał wówczas cztery gwiazdki). Również peugeot 207 CC udowodnił, że jako kabriolet jest nie tylko ładny, ale i bezpieczny. Z uwagi na jego nadwozie nie badano poziomu ochrony dzieci (z tyłu nie można zamontować zalecanych fotelików). Mini w tej konkurencji uzyskało zadowalający wynik trzech gwiazdek.

Niezadowoleni mogą być jedynie piesi. W kategorii ich ochrony, zarówno 207 CC jak i mini cooper otrzymały po dwie z czterech możliwych do uzyskania gwiazdek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: peugeot

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy